14 maja, 2024

IX Szczecińskie Sympozjum Młodych Chemików

Dnia 14 maja 2024 roku w budynku Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej odbyło się IX Szczecińskie Sympozjum Młodych Chemików, zorganizowane przez Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie.

W wydarzeniu wzięli udział studenci, doktoranci i młodzi naukowcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Politechniki Poznańskiej.

Wykład inauguracyjny na temat życia i badań naukowych prof. Jana Czochralskiego wygłosił dr inż. Grzegorz Leniec.

Wśród prelegentów znalazł się również Pan Konrad Sobczuk, który wygłosił wykład „Porównanie właściwości foto- i elektrokatalitycznych ditlenku tytanu (P25) modyfikowanego gazowym amoniakiem oraz związkami metali bloku d”. Przedstawione wyniki badań zostały zrealizowane w ramach inicjatywy Nr FWD-Green-3.

Zdjęcia wyk. Aurelia Kołodziej